İletişim
0 216 441 99 69

Hizmetlerimiz

Okulumuzda öğrencilerimiz, sınıflarımızı yaş gruplarına göre kullanmaktadırlar. Aynı zamanda gün içinde öz oyun saatlerinde ise farklı sınıfları kullanabilmektedirler.

Her sınıfın kendine ait bir sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmeni vardır. Servis öğretmenlerimiz çocuk gelişimi ve eğitimi / okul öncesi öğretmenliği mezunudur. İngilizce, drama ve dans öğretmenlerimiz de kendi braşlarındaki okullarından mezundurlar. Aşçımız ve temizlik elemanımız ise okulumuzun kendi bünyesinde bulunan çalışanlarımızdır.

Hizmetlerimiz

Okulumuz 3-6 yaş grubu çocuklara hizmet vermektedir.
Eğitimimiz Eylül ayında başlar, Haziran ayında sona erer. Yaz programı Temmuz ve Ağustos ayını kapsar.
Okulumuza öğrenci kabulü 07:30 – 18:30 saatleri arasında olup, eğitimimiz saat 10:00’da başlayıp 16:30’da sona erer.
Yeni kayıt başvuruları Nisan ayında başlayıp kontenjan bitimine kadar devam eder.
Yıl boyunca ön kayıtlar kabul edilmektedir. Haziran ayında başvuru sırasına göre kesin kayıtlara başlanmaktadır.
Yeşil & Beyaz Anaokulu ailesi olarak çocuklarımızın okula uyumunu kazandırma ve ilköğretime geçişlerini en sağlıklı şekilde gerçekleştirme gayretindeyiz…
Bunun için okulumuzda Uzman Psikoloğumuz eşliğinde uyum ve değerlendirme çalışmaları, gözlemler, psikolojik testler ve veli görüşmeleri yapılmaktadır.
Psikoloğumuz sınıf içi gözlemler ve çalışmalar yaparak, sınıf öğretmenlerimiz ile işbirliği içerisinde çocuklarımızın adaptasyon kurma ve devam ettirme süreçlerini izlemektedir.
Ayrıca bireysel olarak veli görüşmeleri düzenlenmekte, veli bültenleri ile de çocuğunuzun gelişimi alanları ve ihtiyaçları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.
Çocuklarımızı ruhsal, bedensel ve sosyal olarak hayata kazandırmak ve başarılarını sizlerle paylaşmak en büyük arzumuzdur.
BESLENME
Sağlıklı beslenme alışkanlıkları erken çocukluk döneminde kazanılmaya başlanır. Bu özellik göz önünde bulundurularak yemek listelerimiz “Uzman Diyetisyen” tarafından hazırlanır ve aylık bülten ile beraber sizlere gönderilir. Yemeklerimiz günlük olarak anaokulumuzun mutfağında pişirilir.

SAĞLIK
Çocuğumuz okula başladığında sağlık formlarının da kesin kayıtla birlikte doldurulup okul Yönetimine iletilmesi gerekmektedir.
Hastalığın evde dinlenerek daha rahat atlatılması için hasta öğrencimiz tam olarak iyileşmeden veya hastalıklarının bulaşıcı dönemlerini atlatmadan okula gelmemelidir.
Bulaşıcı hastalık durumunda velilerimizin okul idaresini acil olarak haberdar etmeleri diğer velilerimize bilgi ulaştırılması açısından büyük önem taşımaktadır.
Çocuğumuzun okula gelemeyeceğini telefon ederek okula bildirmeniz önemle rica olunur.

HİJYEN
Anaokullarımızda sınıflar; çocuklarımızın kendilerini rahat hissedebilecekleri, özgürce oynayabilecekleri, geniş, havadar ve ışıklı olma özellikleri göz önüne alınarak özenle düzenlenmiştir. Eğitimin yanı sıra çocukların gelişimi için çok önemli gördüğümüz hijyen standartları tüm okullarımızda en üst seviyede tutulmaktadır.
Okulumuz çeşitli hastalıkları tetikleyebilecek unsurlardan olabildiğince arındırılmış ve okula girişler paspaslar ile güvence altına alınmıştır.
Okul ortamımız sık ve düzenli aralıklarla havalandırılmaktadır.
ALAN GEZİLERİ
Programdaki konularla bağlantısı olan yerlere (tarihi eserler, müzeler, park-bahçe gezileri, tiyatro, sinema, sergiler vb.) okul gezileri düzenleriz.
Yaptığımız tüm geziler için velilerimizden yazılı izin alınır.

PARTİLER
Yılbaşı, bayramlar ve doğum günü gibi özel günlerin kutlamaları dışında; eğlenceli konseptlerde partiler düzenleyip hoş vakitler geçiririz.
Temmuz ve Ağustos olmak üzere iki aylık dönemi kapsar. Öğretmenlerin gözetiminde çocukların ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan yaz okulu programı, zengin içeriği ile çocuklara dolu dolu geçirecekleri bir tatil imkânı sunuyor. Programımızın amacı; çocuklarımızın sıcak arkadaşlık ortamı içerisinde fiziksel, duygusal, bilişsel, sosyal ve öz bakım alanlarında gelişimlerini desteklerken, eğlenceli bir yaz tatili geçirmeleri için gerekli olan aktiviteleri sunmaktır.

Yaz okulu etkinliklerimiz;
Okuma Saati
Kukla Gösterileri
Mutfak Etkinlikleri
Su Oyunları
Bahçe Oyunları
Geziler
Süpriz Partiler
Jimnastik
Müzik / Dans
Eğitsel Grup Oyunları
Sanat
Fen ve Doğa

Aylık Program

Yemek Listemiz