İletişim
0 216 441 99 69

Rehberlik

Gün içerisinde çocuğunuz hakkında bilgi almak için okulumuzu arayıp öğretmeniyle görüşebilirsiniz.

Ayrıca çalışan anne ve babalar mesai saatleri dışında (hafta içi 18.00´den sonra, cumartesi ve pazar günleri) randevu alarak okulumuzu gezip daha ayrıntılı bilgi alabilirler.

Okul öncesi eğitim döneminde çocuklarımızın her yönüyle sağlıklı gelişmeleri, okul ortamına uyum sağlamaları ve kapasitelerini ortaya koyabilmesi için eğitim çalışmaları psikolog desteğiyle birlikte yürütülmektedir.

Sınıf gözlemleri sonunda elde edilen bilgiler ışığında öğretmenlerimize yönlendirmeler yapılmakta ve yıl içinde öğretmenlerimize yönelik hizmet içi eğitimler yürütülmektedir. Belirli dönemlerde ise velilerimize yönelik çeşitli konularda, alanında uzman kişilerin sunduğu seminerler düzenlenmektedir.

Öğrenciler gerekli durumlarda psikolog tarafından izlemeye alınır. Bunun sonucunda zaman zaman değerlendirmeye yönelik olarak çeşitli envanterler kullanılır. Yapılan bu görüşmeler her çocuk için hazırlanan dosyalara kayıt edilir. Velilerimize bilgi verilir.

Çoçuk ve Eğitim

"Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir."
Mustafa Kemal Atatürk
"Çocuk, dünyanın en büyük mutluluğudur."
Dostoyevski