İletişim
0 216 441 99 69

Okulumuz

Özel Yeşil & Beyaz Anaokulu olarak amacımız; eğitimde iyi örnekler oluşturmak, kalite ve verimliliği artırmak, kurumsal hedeflere ulaşabilmek, hızla ilerleyen teknolojiyi yakından izlemek, çağdaş yaklaşımları uygulamak ve özgün çalışmalar ortaya koyabilmektir.

    Kendini mesleğine adamış, öğrencilerini ve öğretmeyi seven eğitimcilerimizle, eğitimi sevgiyle bütünleştiriyor, ”sürekli öğrenen bir kurum olma” ilkesi doğrultusunda hareket ediyoruz. Bu bağlamda yürüttüğümüz mesleki gelişim programlarımızı, proje ve etkinliklerle ilgili hazırlıklarımızı çok önemsiyoruz. Okulumuzun eğitim-öğretim ortamlarında yaptığımız iyileştirmeler ve sahip olduğumuz teknolojik donanımla, eğitim-öğretim süreçlerimizin niteliğini daha da artırarak daha büyük başarılar kazanacağımıza inanıyoruz.

    Hedefimiz; alt yapımız, donanımımız ve köklü kurum kültürümüzle, deneyimli ve başarılı öğretim kadromuz, etkin öğretim programlarımız, akademik, sosyal, kültürel ve sportif proje ve etkinliklerimizle, ulusal ve uluslararası platformlarda öne çıkacak bireyler yetiştirmektir.

    Özel Yeşil & Beyaz Anaokulu T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir kurumdur. Bina konumu, personel, müfredat, yönetmelik ve diğer tüm faaliyetlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son derece özenli ve ayrıntılara önem veren bir tutum içerisinde denetlenmektedir.

    Okulumuzun tüm bölümleri öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiştir. Her yaş grubu için ayrı ayrı geniş ve aydınlık sınıflar, ilgi köşeleri, modern ve zengin oyuncaklarla donatılmış oyun odası, bahçe içerisinde oyuncakla donatılmış oyun parkı, yemekhane ve yaş gruplarına göre ayrı ayrı tuvaletler mevcuttur. Ayrıca okulumuzda 12 adet kamera sistemi mevcuttur.

    Okulumuzda öğrencilerimiz, sınıflarımızı yaş gruplarına göre kullanmaktadırlar. Aynı zamanda gün içinde öz oyun saatlerinde ise farklı sınıfları kullanabilmektedirler.

    Her sınıfın kendine ait bir sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmeni vardır. Servis öğretmenlerimiz çocuk gelişimi ve eğitimi / okul öncesi öğretmenliği mezunudur. İngilizce, drama ve dans öğretmenlerimiz de kendi braşlarındaki okullarından mezundurlar. Aşçımız ve temizlik elemanımız ise okulumuzun kendi bünyesinde bulunan çalışanlarımızdır.

    Eğitim kadromuz, mesleki olgunluk ve alan donanımı açısından tecrübeli, kendini geliştirmeye yönelik çalışmalarda katılımcı, sevgi ile çocuk eğitimini ilke edinmiş, ekip ruhu ile çalışanlardır.

DERSLERİMİZ & ETKİNLİKLERİMİZ

* Okuma saati
* Ana dil etkinlikleri
* İngilizce dersi
* Okuma yazmaya hazırlık çalışmaları
* Matematik etkinlikleri
* Proje çalışmaları
* Deneysel çalışmalar
* Özel gün ve kutlamalar
* Aile katılımları
* Geziler
* Mutfak etkinlikleri
* Sanat etkinlikleri
* Müzik
* Drama
* Resim
* Dans
* Santranç

Çoçuk ve Eğitim

"En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur."
Mustafa Kemal Atatürk
"Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır."
Albert Einstein
"Bir şey öğrenmek, o konuda daha bilge olmak demektir."
Socrates
"Tek iyi şey bilgi, tek kötü şey de bilgisizliktir. "
Diogenes
"Sevgi bilmekten doğar."
Mevlana